Vers Károlyné, Margit keramikus tevékenysége

A kapolcsi születésű, Taliándörögdön élő Vers Károlyné, Margit kerámiakészítéssel és
-festéssel foglalkozik taliándörögdi műhelyében, akinek munkáit a település lakói jól ismerik és elismerik.

Vers Károlyné

Ismerd meg

Margit már gyerekkorában is szeretett rajzolni és festeni. A tanára észrevette tehetségét iskolai munkája során, ezért beadta a jelentkezését a Herendi porcelánfestő iskolába. 1973-1976-ig itt tanult porcelánfestőként, majd a Herendi Porcelánmanufaktúránál és Hévízen is dolgozott. Később férjével saját kerámia műhelyt nyitottak, ahol városlődi és levendulás mintákkal dolgozik legfőképp, de szezonális mintákat is szívesen használ (mint például: karácsonyi, húsvéti).

Máz alatti festéssel és porcelán festéssel készülnek a kerámiák. Gipsz formába önti ki a kívánt terméket majd kizsengéli, máz alatt megfesti és utána következik a mázazás, majd kiégetik 1020 fokon. Jelenleg főként hűtőmágnest készít, korábban készített sörös korsót, vázát, gyertyatartót, párologtatót, borospoharat és kancsót is. A kész termékek a tihanyi Levendulaházban, Tourinform irodában, a dörgicsei Levendulaházban, a taliándörögdi vegyesboltban, illetve az Értékboltban kaphatóak.

Miért érték számunkra?

Vers Károlyné Margit tevékenysége sokunk számára példaértékű. Munkája mellett gyerekcsoportoknak is tart kerámiás foglalkozást, ezáltal tovább örökíti a mesterséget a jövő generációiának. Termékeivel erősíti a helyi gazdaságot, emellett büszkék vagyunk munkáira, melyeket a Balaton-felvidék több helyén is árulnak, így öregbíti Taliándörögd hírnevét.